הבלוג שלנו

התאוששות מאסון – האם העסק שלך מוכן?

איך העסק שלך יתמודד עם אסון בלתי צפוי כמו שיטפון, שריפה או גרוע מכך? מה אם איבדת או מחקת מסמכים וקבצים חשובים בטעות? האם חשבת על איך זה ישפיע על העסק שלך?

פיתרון המשכיות עסקית מגן על נתוני העסק הקריטיים, ממזער את האפשרות לאובדן נתונים ומונע מצב של השבתה על ידי שימוש בפעולות הבאות:

  • ביצוע גיבוי מקצועי וניתור תקינות הגיבוי
  • הקמת מערך השרתים ועמדות הקצה באתר חלופי.
  • תמיכה טכנולוגית וליווי במצב של אסון.
  • התאמת פתרון גמיש שמאפשר גדילה והצטמצמות.

הקמת מערך של התאוששות מאסון מאפשר שקט נפשי לכל אסון אפשרי.

עסק שאינו לוקח את נושא התאוששות מאסון כדבר שיש לתת עליו את הדין עלול לסבול כשנתיים עד שיחזרו למצב עבודה רגיל מלפני שקרה האסון.

אם נמאס לכם מגיבויים לא אמינים ומשחזור כושל, כדאי לכם לשקול בכובד ראש את נושא מערך התאוששות מאסון.

בין אם העסק שלכם מבוסס וירטואליזציה מלאה ובין אם העסק מבוסס על שרתים פיזיים, תהליך המשכיות עסקית מסודר ידאג למערך גיבוי תקין והמשך עבודה תקין לאחר אסון.

ישנם מספר רב של סיבות להתרחשות של אסון, הנה מספר דוגמאות בהן תהליך התאוששות מאסון יהיה אפקטיבי מאד:

פשעי סייבר

וירוסים, תוכנות זדוניות ובעיקר תוכנות כופר – הם כיום איום הולך ומתגבר. אחד מהדו”חות האחרונים של 2019 מראה כ-160 התקפות סייבר מוצלחות בשבוע על עסקים. הליך נכון של התאוששות מאסון מכין את העסק שלך גם להתקפת סייבר וכופר.

תקלת משתמש:

כולנו עושים טעויות, כמו לחיצה בטעות על קישור זדוני, נפילה של המחשב הנייד שלך, מחיקת משהו שהתכוונו לשמור. תקלת משתמש צוינה כגורם המוביל לאובדן נתונים בסקר מאגרי המידע.

לגיבוי תפקיד חשוב בהבטחה שטעויות כאלה אינן הופכות לגורם משבית של העסק.

כשל חומרתי:

לכוננים קשיחים שונים, שרתים, תחנות עבודה והתקנים אחרים יש תוחלת חיים משתנה, אך לעיתים קרובות חומרה מתקלקלת. בין אם זה נובע מבלאי רגיל, פגמים בלתי מוסברים, כבעל עסק עליך להיות מוכן לכל תרחיש. תהליך התאוששות מאסון יוודא שהחומר שלך משוכפל לאתר נוסף בנוסף למערך גיבוי וככה לא תפגע העבודה של העסק.

כשל קבצים ותוכנה:

תוכנה לעיתים נפגמת , קבצים ונתונים עלולים להיפגם וייתכן שחומר עלול להימחק ללא התראה. כל זה יכוסה ע”י מערך התאוששות מאסון.

אסונות טבע ומזג אוויר קיצוני:

עסקים קטנים מאבדים בממוצע 3,000 דולר ליום במקרה של מזג אוויר קיצוני, גם אירועים כאלה נלקחים בחשבון כחלק מתהליך נכון של התאוששות מאסון.

איומי פנים:

אם עובד ממורמר החליט למחוק, לגנוב או להשחית מידע רגיש בכוונה, במידה וביצעת גיבוי נכון לא תהיה שום בעיה לשחזר את כל החומר חזרה. כמובן שתהליך התאוששות מאסון אינו יכול למנוע מעובד לבצע מעשה שכזה אך הוא ימזער את הנזק שנגרם.

הליך התאוששות מאסון נכון צריך להיות מלווה ע”י חברה שמתמחה בהליך שכזה.
הקמת אתרי Disaster Recovery הם פרויקטים מורכבים שדורשים מחשבה והבנה עמוקה של העסק.

לקבלת מידע על הליך התאוששות מאסון מוזמנים לפנות אלינו.