הבלוג שלנו

טיפים לשימוש במחשב

הטיפ הראשון שלנו הוא דווקא יותר טיפ של שליטה עצמית. ולמה אנחנו מתכוונים?
הרבה פעמים לקוחות שואלים אותנו את השאלה “אז איזה עוד תוכנות אני צריך?

מכירים את המשפט less is more? אז זו בידיוק הכוונה

אין טעם לחפש סתם תוכנות להתקנה, כל תוכנה נוספת שנתקין שאנחנו לא באמת צריכים או שנשתמש בה פעם פעמיים סתם תגרום להאטה של המחשב בסופו של דבר מאחר ורוב התוכנות מתקינות התקנים “מאחורי הקלעים” שלוקחים לנו משאבים רבים מן המחשב שלא לצורך. אז שורה תחתונה – התקינו תוכנות שאתם יודעים שאתם משתמשים בהם ביומיום.

הקפידו על כך שלא ירוצו הרבה תוכנות במקביל , לא משנה כמה המחשב שלנו יהיה מהיר אם אנחנו מריצים 100 תוכנות בבת אחת המחשב יעשה איטי – אז הפעלתם תוכנה וסיימתם להשתמש בה? תסגרו אותה! בצורה זו ימשיך לעבוד מהר ולא יהפוך איטי מעומס לא רצוי.

מכירים את זה שאתם מתקשרים לאיש המחשבים שלכם והדבר הראשון שהוא אומר לכם זה לבצע הפעלה מחדש למחשב? זה לא סתם! הרבה תקלות נגרמות מכך שלוקחות פשוט לא מפעילים את המחשב מחדש במשך שבועות. מה שגורם לעדכונים שמחכים להתקנה להאט את המחשב, קבצי מערכת אחרים שמחכים “להשתחרר” שגורמים לאיטיות וכ”ו אז בפעם הבאה שמבקשים ממכם לעשות הפעלה מחדש אל תתרגזו ותגידו זה גם אני יודע לעשות…זה באמת פתרון להמון תקלות.

חומרה איכותית ומותאמת משתמש

בעידן של היום הכול מתקדם מהר אי אפשר לצפות ממחשב בין 4-5 לעבוד כמו מחשב חדש ככל שהטכנולוגיה מתקדמת כך יש דרישה גבוהה יותר למשאבי מערכת , יש לדאוג לחומרה איכותית של המחשבים ועם כמו משאבים מספיק חזקה בשביל שהמחשב לא יקרטע

ההמלצה החמה ביותר היא לא לחסוך על דיסק קשיח ולרכוש דיסק קשיח מהיר ובשמו ssd לא משנה כמה משאבים תשימו למחשב מעבד חזק ואין סוף זיכרון אם הדיסק לא מספיק מהיר נוצר צוואר בקבוק בקריאה וכתיבה של הנותנים והמחשב פשוט לא ירוץ מספיק מהר, לכן דיסק מהיר הוא היום בגדר חובה

הגנת המידע שלכם

כלל האצבע הוא מודעות:

  • לא משנה כמה הגנות אנחנו אנשי הסייבר נשים על המערכות שלכם –אתם כלי ההגנה החזק ביותר כאשר המודעות שלכם מוגברת מה הכוונה? שאתם מודעים לסכנות שעורבות לכם בדואר האלקטרוני שלכם בגלישה בפייסבוק וגם סתם ככה בגלישה רגילה. מספיק שאתם יודעים לא ללחוץ על כל לינק מפתה או על כל דואר אלקטרוני לא מוכר בעצם הידיעה הזאת כבר מנעתם כמות נכבדת של איבוד מידע.

אנטי וירוס:

  • כיום בעידן של חלונות 10 יש מערכת הגנה מובנת אבל היא לא מספיקה על מנת להקשיח את רמת האבטחה במחשב שלכם מומלץ מאד לרכוש אנטי וירוס רישמי של אחת מחברות אבטחת המידע המוכרת- אנטי וירוס כזה ישמור ויגן על זליגה של חומר ממחשבכם כניסה של וירוסים וכ”ו.

חומת אש:

  • מומלץ בכל עסק או כל אדם שרוצה להגן על המידע שלו להתקין חומת אש אשר תגן על הרשת שלכם מכניסת וירוסים חדירות של האקרים תנטר את הרשת שלכם ותיתן לכם סטטיסטיקות על תקיפות על הרשת שלכם בעזרת חומת אש תוכלו גם להגדיר מי יכול להתחבר למערכות שלכם מאיזה כתובת ועוד המון אופציות אשר קיימות בחומות אש מקצועיות.

נעילת מחשבים:

  • אנו ממליצים לכם ליישם מנגנון לנעילת מחשבים אוטומטית לכל מחשב בעסק שלכם, הסיבה העיקרית היא שכשאר עובד עוזב את מחשבו זו פרצה לכל אדם שעבר במקרה ליד המחשב לשתול בו וירוס במידה והוא ירצה או גם גישה לעובדים אחרים למחשב זה שאינם אמורים להיות נגישים לחומר הספציפי במחשב זה ויכולים לגנוב אותו או להפיץ אותו ממחשב זה. בנוסף בסביבות בהן יש הרשאות משתמשים עובד שניגש למחשב שאינו אמור לגשת אליו יכול לקבל גישה למאגרי מידע שאינו אמור להיות חשוף אליהם.