הבלוג שלנו

כל מה שצריך לדעת על מחשוב ענן

הענן נוטה להיות בחירה נפוצה עבור עסקים בימינו – רבים מעבירים את תשתית ה- IT שלהם כדרך לספק ביטחון טוב יותר לתשתיות המחשוב שלהם ונהנים מהיתרונות האחרים שהענן יכול להציע. דברים כמו התאוששות מאסון, קלות ניהול וגישה מכל מקום הם רק כמה יתרונות של השימוש בענן.

האבטחה של הנתונים המאוחסנים בענן נוטה להיות טובה יותר כל משתמשים בגישה מאובטחת לשרתים וסיסמאות חזקות. בנוסף, אם יקרה משהו במשרדי העסק, כמו שיטפון או שריפה, לא תצטרך לדאוג לאובדן נתונים.

סיבות נוספות לכך שתבחרו להעביר את התשתית העסקית לענן כוללות:

  • אחסון פחות יקר
  • סיכוי קטן יותר להשבתות
  • זמינות מכל מקום
  • אבטחת המידע
  • קל יותר לעבור ביקורות אבטחת מידע לחברות הצריכות לעמוד בתקנים מסויימים
  • לעובדים מרוחקים יש את היכולת לעבוד דרך האינטרנט

האם הענן בטוח יותר לעסק שלך?

מערכת מחשוב מסורתית דורשת תוכניות גיבוי, במיוחד לאחסון נתונים. אם עסק חווה אסון כמו שריפה או שיטפון, או אפילו העסק שלך נפל קורבן לגניבה, זה יכול להוביל לאובדן נתונים אם לא קיימת מערכת אחסון וגיבוי. שמירת נתונים בענן פירושה שכבר לא תצטרך לדאוג לדברים האלה באותה מידה. הנתונים זמינים תמיד, ומספקים למי שרוצה לגשת אליהם חיבור באמצעות האינטרנט. בעלי עסקים הבינו כי אחסון נתונים בענן הוא הרבה יותר בטוח מאשר לאחסן אותם בשרתים פיזיים ומרכזי נתונים. עם נתונים בענן אתה יכול למחוק כל מידע סודי מרחוק, או אפילו להעביר אותו לחשבון אחר. בנוסף קשה מאוד לפרוץ את אמצעי האבטחה בפלטפורמת ענן. בנוסף לכך זהו אמצעי הגנה חכם למקרים של התאוששות מאסון. עם זאת, מכיוון שפתרונות מחשוב ענן הם כה קלים ובמחיר סביר בימינו, יש לנקוט באמצעי אבטחה וגיבוי נאותים כדי להגן על הנתונים שלך. דוח אינטל מראה כי 52% מהנשאלים עקבו אחר זיהום זדוני ליישום SaaS, לכן נקיטת אמצעי זהירות בעת מעבר לתשתית ושמירה על אבטחה זו היא המפתח להצלחה שלך.

האם הענן מאובטח ?

הענן בטוח יותר, אך הוא אינו חף מסיכון. מאחר ואתה לא בשליטה מלאה על אופן החזקת הנתונים שלך. באופן ישיר, אתה מוסר אחריות זו לחברה אחרת. זו הסיבה שביצוע בדיקה ומציאת חברה שאתה יכול לסמוך עליה הוא הכרחי. נקודה זו הופכת חשובה עוד יותר אם אתה מטפל בנתונים רגישים במיוחד, כמו רשומות רפואיות. החברה המאחרת את הנתונים שלך חייבת להיות אמינה, שכן הנתונים שלך הם אורך החיים של העסק שלך. איבוד זה פירושו השבתה, סכום משמעותי של כסף שאבד, ואולי אפילו מוניטין רע ולקוחות אבודים. חשוב לציין ש’ענן ‘הוא עדיין שרת פיזי; זה פשוט ממוקם במקום אחר. זה עדיין סיכון לכך שהנתונים שלך יאבדו, ימחקו או ייגנבו, למרות זאת הרבה עסקים צריכים לחשוב על העברת התשתית שלהם לענן, עם כל זאת תשתית ענן לא נותנת לך ערובה לכך שהנתונים שלך לעולם לא ימחקו. מסיבה זו חובה שתבחר חברה שאתה סומך עליה.

מדוע נתונים של העסק שלך בטוחים יותר בענן?

ישנן סיבות רבות לכך שהנתונים יכולים להיות בטוחים יותר כאשר הם מאוחסנים בענן. לדוגמה, העובדה שההתקפות העיקריות נוטות להתרחש בעיקר נגד חברות בשרתים הפנימיים שלהן, ולא חברות שמשתמשות בשירותי אחסון בענן. מערכות מיושנות נוטות גם הן להיות אחד הגורמים העיקריים להתקפות. מסיבות אלה, עבודה עם ספק אחסון ענן איכותי ואמין כמעט תמיד תביא פחות סיכונים מאשר שימוש בשרת משלך.

סיבות נוספות מדוע נתונים נוטים להיות בטוחים יותר בענן:

שרידות:

שירות ענן יאחסן בדרך כלל לפחות שלושה עותקים של כל פיסת נתונים, שנשמרים כולם במקומות שונים. על מנת לאבד את הנתונים, שלושת העותקים יצטרכו להיעלם באותה העת בדיוק. שלושה כשלים נפרדים בכונן הקשיח בו זמנית הם תופעה נדירה ביותר. ברוב המקרים, אפילו במקרה הנדיר שזה קורה, ניתן לשחזר נתונים תוך מספר ימים.

אבטחה:

כל עוד העסק מקפיד על ניהול סיסמאות נכון ולא כל אדם תהיה לו גישה לסיסמאות של השרתים הענן יהיה מאובטח. בנוסף לכך יש לוודא גישה מאובטחת לכל השרתים בענן באמצעות VPN

מסקנה: האם הענן בטוח יותר לעסק שלך?

למרות שהענן עדיין נושא בתוכו אלמנט קטן של סיכון, הוא עדיין בטוח הרבה יותר לעסק שלך. כל שעליך לעשות כדי לשמור על בטיחות הנתונים הוא בחירת ספק שירותי ענן אמין ושמירה על סיסמאותיך חזקות ובטוחות. החברה יכולה גם להפחית את הסיכון על ידי כך שתוודא שרק למחזיקי מפתחות מסוימים ואמינים יש גישה לנתונים – לא כל מי שבעסק שלך צריך לדעת את הפרטים או להיות מסוגל לגשת אליהם. אם תוכלו לעשות זאת, העברת השרתים לענן תהיה אחת ההחלטות החכמות והחסכוניות ביותר שתוכלו לקבל.

לקבלת ייעוץ בהקמת תשתיות ענן מוזמנים לפנות אלינו